Z pewnością wiele z Was kojarzy nasze comiesięczne festiwale wykrojów. W ostatnich tygodniach do naszej społeczności zarówno na Facebooku, jak i Instagramie, dołączają nowi obserwatorzy, dlatego pomyślałam, że warto przybliżyć temat comiesięcznych festiwali wykrojów, szczególnie teraz, kiedy przygotowałyśmy dla Was kilka nowości. Wejdą w życie już od 20 maja.

Zacznijmy od początku. Skąd pomysł na to, aby poszerzyć ofertę naszej szkoły szycia o wykroje?

W telegraficznym skrócie – To Wasz pomysł My odpowiadamy na Wasze potrzeby. Słuchamy i reagujemy tak szybko, jak to możliwe.

Kiedy oddałyśmy w Wasze ręce pierwszy, drugi, trzeci i kolejne kursy szycia online, otrzymałyśmy sporo pozytywnych słów na temat naszych wykrojów. Pisałyście, że są idealne, czytelne. Rozmiarówka trafiona w punkt. Pojawiały się też zapytania o możliwość przygotowania wykroju na indywidualne zamówienie.

Tak pozytywny feedback od Was dodał nam sporo energii, a wręcz pozwolił nam na to, aby wydłużyć dobę i tym sposobem otworzyłyśmy sklep online z wykrojami.

 

Dlaczego każdego 20. dnia miesiąca odbywa się u nas festiwal wykrojów i premiera nowych wykrojów?

– Zacznijmy od tego, że pomysł na nazwę „Festiwal” wziął się stad, że festiwal kojarzy nam się czymś wesołym, pozytywnym, czymś, co skupia wiele ludzi.

Takie też są nasze comiesięczne festiwale wykrojów, które przygotowujemy dla Was każdego 20. dnia miesiąca.

20. dzień miesiąca to przypadkowo wybrany dzień, natomiast zawsze jest to 20. po to, aby też łatwo było zapamiętać, że 20. u nas jest festiwal wykrojów 

Tego dnia od godziny 6:00 do 24:00 wszystkie wykroje w sklepie online są dostępne dla naszych odbiorców 20% taniej.

Z festiwalu z miesiąca na miesiąc korzysta coraz więcej szyjących kobiet i mężczyzn, co nas bardzo cieszy.

 

Jak jako zespół przygotowujemy się do festiwalu?

– Być może wiele osób nie ma tej świadomości, jak czasochłonne jest przygotowanie takiego festiwalu, oraz ile osób jest zaangażowanych w to, aby odbiorca mógł skorzystać z naszych wykrojów, więc zdradzę teraz kilka etapów pracy nad festiwalem. Czyli tak zwane zza kulis…

Najpierw pojawia się tematyka – podczas spotkania z zespołem określamy, jakie dokładnie projekty przygotowujemy na dany miesiąc. Uwzględniamy projekty damskie, męskie, dziecięce.

W dużej mierze słuchamy Waszych potrzeb.

Kiedy zakres tego, co robimy jest już określony, dzielimy zadania.

Każda osoba działająca w „zespole festiwalowym” ma jasno określone zadania i terminy realizacji.

W szczegółowy zakres prac wtajemniczać Was nie będę, ale „zespół festiwalowy” składa się z 7 osób i każda z nich ma pełne ręce roboty.

Magda – zajmuje się rysunkami

Marta – konstrukcja + odszycia

Agnieszka – odszycia

Kasia J – odszycia

Madzia – wsparcie techniczne i administracyjne

Lidia – guru strony technicznej

Kasia – w ogromnym skrócie marketing

Dodatkowo do zespołu festiwalowego zapraszamy recenzentów wykrojów. Średnio jest to ok. 5 osób każdego miesiąca.

Gdyby tak zsumować pracę każdej osoby godzinowo w jedną całość, to średnio na przygotowanie festiwalu potrzeba nam ok. 250 godzin – 270 godzin.

Oczywiście, przygotowanie festiwalu z miesiąca na miesiąc to nie jest jedyne, co robimy. Do tego dochodzą kursy szycia stacjonarne, kursy szycia online i szereg innych zadań i obowiązków.

Dlatego kiedy możemy oddać Wam tak przygotowany festiwal każdego 20. dnia miesiąca, za każdym razem czujemy ogromną radość, że się udało, że wszystko wyszło bez problemu, że osoby z „zespołu festiwalowego” dotrzymały terminów, że recenzenci solidnie wykonali zadanie.

Wtedy nazwa festiwal nabiera jeszcze większego znaczenia. Bo ten festiwal radości faktycznie jest w dniu premiery w naszych sercach.

 

Co nowego wydarzy się podczas festiwalu majowego?

Z miesiąca na miesiąc jesteśmy lepsi jako „zespół festiwalowy” i na każdym kroku przychodzą nam nowe pomysły na to, aby nasze festiwale wykrojów były jeszcze lepsze.

Prawdziwa petarda już na stałe zagości od czerwca/lipca na festiwalach, ale w maju czekają naszych odbiorców dwa udogodnienia.

Każda osoba, która kupuje nasze wykroje, otrzymuje je w plikach do samodzielnego wydruku. Są to pliki pdf w formacie A4 do wydruku na domowej drukarce, lub w formacie A0 do wydruku na ploterze.

Dodatkowo, każdy wykrój zawiera opis szycia, tabelę rozmiarów, tabele zużycia tkaniny i kwadrat kontrolny.

Od majowego festiwalu każda osoba, która zakupi nasz wykrój, otrzyma dodatkowo:

1. lekcję video, jak posklejać wykrój (ponieważ wbrew pozorom dużo osób ma z tym problem)

2. otworzymy też grupę inspiracji i wsparcia na Facebooku, do której będą mogły dołączać osoby korzystające z naszych wykrojów. W grupie będzie można zadać pytanie związane z odszyciem wykroju, czy pochwalić się zrealizowanym projektem.

 

Foto e-booki – o co z nimi chodzi?

W święta wielkanocne premierę miał nasz pierwszy foto e-book, który zdobył bardzo pozytywne opinie.

Postanowiłyśmy, że podczas każdego festiwalu będziemy dostarczać naszym odbiorcom również możliwość zakupu foto e-booków.

Foto e-book to obszerna publikacja w wersji elektronicznej. Czyli odbiorca otrzymuje ją zaraz po zakupie na maila (tak jak wykroje).

W foto e-booku znajduje się mnóstwo zdjęć pokazujących każdy etap szycia danego projektu (począwszy od złożenia wykroju, skończywszy na prasowaniu gotowego wyrobu odzieżowego).

Zdjęcia te są uzupełnione o merytoryczne, fachowe opisy wykonywanych czynności.

Foto e-booki są pomocne szczególnie tym, którzy mają obawy, czy uszyją dany projekt w 100% samodzielnie, bazując tylko na opisie szycia.

Dlatego na temat foto e-booka wybieramy bardziej skomplikowane projekty pod kątem technicznym.

W tym miesiącu pojawią się dwa foto e-booki:

– marynarka męska bez podszewki z obłożeniem – ok. 250 zdjęć i ok. 60 stron opisu,

– kombinezon damski (góra na bazie damskiej koszuli) – ok. 230 zdjęć i 60 stron opisu.

Jest to nasz ukłon w stronę naszych odbiorców, którzy nam ufają i chętnie kupują nasze wykroje. Chcemy, aby szycie było dla nich jasne jak słońce i aby podczas szycia z ich twarzy nie znikał uśmiech. Dlatego staramy się jak tylko możemy, aby dostarczać wszystkim naszym odbiorcom takie rozwiązania, które okażą się dla nich pomocne.

 

Dziękuję za przeczytanie naszego pierwszego wpisu blogowego

Od dawna prowadzenie bloga było na naszym celowniku. Bądź z nami i obserwuj nas. Niebawem kolejne ciekawe wpisy.

Już teraz zapraszamy Cię do dołączenia do naszego wydarzenia, po to, aby być na bieżąco z tym, co pojawi się na FESTIWALU RABATÓW I NA PREMIERZE NOWYCH WYKROJÓW już 20 maja 2019 roku:

https://www.facebook.com/events/1254806821352434/